17.08.2008 20:16 - И ТЕ ВЛЯЗОХА В ИСТОРИЯТА! – част ІІ
0

И ТЕ ВЛЯЗОХА В ИСТОРИЯТА! – част ІІ
image Още ненормални събития от света на футбола, като този път са замесени двама умопомрачени главни съдии, яка диария и... няколко опаковки зимнина!

Свинщини!

Преди известно време румънският УТА Арад продаде бранителя си Мариуш Чиоару за 15 килограма свинско месо. Футболистът бе трансфериран в четвъртодивизионен клуб за тази интересна "сума".
Интересното е, че веднага след преминаването си при аматьорите Чиоару е засрамен и решава да прекрати активната си спортна кариера и да емигрира в Испания, където да започне... селскостопански бизнес!
"Това е истинско безобразие" - заяви официално президентът на четвъртодивизионния клуб - "не стига, че не получихме добър играч, ами си загубихме и запасите от храна за една седмица."

Срам, трябва да е станала грешка!

Случката е от преди 58 години. Резултатът от срещата от груповата фаза между Англия и САЩ (0:1) се счита за първата голяма сензация на световни първенства до момента. Привърженици и журналисти на Острова не могат да повярват, че отборът им може да загуби от слабичките Съединени Щати и си обясняват факта с грешка в телеграфната система. Поради тази причина някои английски вестници излизат със заглавия 10:1 за Англия, вместо получилото се 0:1.

Лети, лети... реклама

"Внезапен порив на вятъра вдигна във въздуха рекламни пана на стадион в Южна Африка и контузи двама футболисти по време на мач от местното първенство по футбол", предава "Ройтерс".
Инцидентът става в 5-та минута на мача между Орландо Пайрътс и Блек Леопардс, и принудил съдията да прекрати срещата. Рекламните пана полетели във въздуха и ударили по един футболист от двата отбора, както и помощник-арбитъра. Реферът подновил играта, но 2 минути по-късно пратил играчите в съблекалните, след като се развихрила гръмотевична буря.
Стадион "Елис Парк", на който се случил инцидента, е едно от 10-те съоръжения, реконструирани за световните футболни финали през 2010 година.

Франкофоб

Явно не само Костадинов е рязал главата на "петлите". Годината е 1930 – провежда се първото световно футболно първенство в Уругвай. Реферът Алмейда Рего получава наряд за срещата от групите Аржентина – Франция. "Гаучосите" откриват резултата първи и са с човек повече от третата минута. В 84-ата минута френски нападател излиза очи в очи с вратаря на "светлосините" и... съдията свири края на мача. А остават шест минути преди изтичането на редовното време. Следват протести и след един час мачът се доиграва, но завършва със същия резултат – 0:1.

К`во да ги пра`иш, жени...

Най-големият футболен резултат в история та на женския футбол е 50:1. Той е бил получен в срещата в Белгия между Мехелен - Берлаар, завършил с 49 попадения разлика за домакинките. А защо се е стигнало дотам? - Титулярната вратарка предпочела да отиде на фестивала за алтернативна музика "Пукел Поп", вместо да пази срещу Мехелен.

В атака! Ама къде...

Световното през 1970 г., точно преди 1/4 финала между Англия и Германия: Вратарят на Англия от онзи тим Гордън Бенкс няма „спортен шанс”. Точно преди сблъсъка големият страж получава стомашно разстройство от развалена храна. От хотелското си легло изтормозеният от честите посещения в тоалетната Бенкс спрял телевизора при резултат 2:0 за своите съотборници. Впоследствие бива събуден с шокиращата новина, че насоящите носители са детронирани след загуба с 2:3, а заместникът му Питър Бонети е сред главните виновници, заради груба вратарска грешка.

Рекордьорът по картони

Хърватинът Йосип Шимунич е абсолютен такъв. Той бива изгонен едва при третия си жълт картон в допълнителното време в мача срещу Австралия (2:2) на световното. Разсеяният арбитър, допуснал гафа, е Греъм Пол (Англия).