23.03.2008 18:51 - Манчестър Юнайтед би Ливърпул с 3:0
0

image
Манчестър Юнайтед би Ливърпул с класическото 3:0
БГНЕС
Отборът на Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с класическото 3:0 навръх католическия Великден в среща от 31-ия кръг на Премиршип и събра актив от 73 точки, с които еднолично продължава да оглавява временното класиране.
Срещата на „Олд Трафорд” започна изключително равностойно, като първите по-сериозни положения пред двете врати дойдоха едва след 20-ата минута. Изключителен шанс да открият резултата първи получиха домакините, но в 24-ата минута на мача Кристиано Роиналдо уцели десния страничен стълб на Хосе Рейна, въпреки че стреля с десния си крак от непосредствена близост. Отговорът на „мърсисайдци” не закъсня и в 26-ата минута капитанът им Стивън Джерард отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но след рикошет в играч на „червените дяволи”, топката преминана сантиметри над напречната греда на Ван дер Саар. Постепенно Манчестър Юнайтед взе инициативата в свои ръце и натисна своя съперник в последните минути на първото полувреме. В 34-ата минута атака започната от Кристиано Роналдо, който изведе вляво Пол Скоулс, който пък от своя страна центрира в наказателното поле. Там в атаката на „червените дяволи” се бе включил защитникът Уес Браун, който надделя във въздушния двубой с Мартин Шкъртел и вратаря на „мърсисайдци” Рейна, за да вкара първия си гол за сезона и да изведе своя тим напред в резултата. Това бе и общо второ попадение в кариерата на Уес Браун с екипа на Манчестър Юнайтед. В 44-ата минута аржентинецът Хавиер Масчерано от Ливърпул получи втори жълт картон и съответно червен, за да го покани главният съдия Стив Бенет да напусне терена и да поеме към съблекалнята преди всички останали. След почивката Манчестър Юнайтед с числено преимущество контролираше събитията на терена и получи шанс да удвои преднината си още в 46-ата минута, когато Кристиано Роналдо бе изведен сам срещу Рейна, но пропусна да се разпише. Португалският национал отново получи шанс здавкара гол в 53-ата минута, но изпълненият тогава от него пряк свободен удар от границата на наказателното поле мина встрани от вратата на Ливърпул. В 55-ата минути Уейн Рууни излезе сам срещу Рейна, който отново спаси, а добавката на бразилеца Андерсон бе неточна и коженото кълбо излезе в аут. В 78-ата минута след грешка в защитата на Ливърпул Кристиано Роналдо отново бе сам срещу Рейна, но ударът му бе отбит от стража в напречната греда, от където коженото кълбо излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар обаче милост за Рейна нямаше, тъй като Кристиано Роналдо най-накрая успя да се разпише, покачвайки резултата на 2:0 и записвайки 34-ия си гол с екипа на „червените дяволи” от началото на сезона. Три минути по-късно бе оформен и крайният резултат, който придоби класическо изражение в полза на Манчестър Юнайтед след чудесно разиграване между Уейн Рууни и Нани, който от границата на наказателното поле прати топката за трети път в мнрежата на „мърсисайдци”. След този си успех Манчестър Юнайтед продължава да бъде лидер в Премиършип с актив от 73 точки, следван от Арсенал с 67 и Челси с 65. Тези два тима излизат един срещу друг в лондонското дерби от 18:00 часа българско време.